Pomysł na prezent na święta? To proste – książka!

Pomysł na prezent na święta (duży wybór na stronie www.taniaksiazka.pl) dla dzieci i dorosłych

Wybór prezentów pod choinkę jest właściwie nieograniczony. Możemy wybierać wśród ubrań, gadżetów, kosmetyków, elementów dekoracji wnętrz… Wszystkie te wybory boje jednak na głowę tradycyjna książka. Jest mało prawdopodobne, żeby wyszła z mody czy się przeterminowała. Można ją też czytać więcej niż jeden raz, bo ciągle się zmieniamy i to, jak odbieramy książkowe historie ciągle ewoluuje. Książka to zawsze dobry pomysł na prezent na święta.

Książka na prezent dla osoby, która nie czyta

Wiadomo, że nie każdy lubi czytać książki. Często stawiamy na rozrywki mniej wymagające, lubimy usiąść przed ekranem albo zamknąć oczy i posłuchać muzyki. Podobno jest to jednak kwestia przyzwyczajenia. Prezent pod choinkę może być dobrym sposobem do zarażenia książkową pasją. Jeśli chcemy podarować książkę osobie, która dotychczas ich unikała, to postawmy na wciągające fabuły. Z pewnością dobrym i ponadczasowym wyborem będzie seria o Harrym Potterze, miliony czytelników dzieli się swoimi doświadczeniami związanymi z jej czytaniem: nieprzespane noce, kolejne powroty, fragmenty znane na pamięć… Co więcej, są to wybory, które kierować możemy także dla dorosłych. “Harry Potter i kamień filozoficzny” spowoduje, że nawet dorosły zacznie patrzeć z nadzieją na sowy!

Książka dla czytelnika

A jeśli ktoś komu chcemy podarować książkę jest czytelnikiem zaawansowanym? Warto podglądnąć zawartość biblioteczki albo to, co leży na nocnym stoliku. Dla wielbiciela literatury faktu można wybrać nowość wydawniczą, spróbujmy “Witkacy i kobiety. Harem metafizyczny” Małgorzaty Czyńskiej. To połączenie biografii, opowieści o sztuce i skandali obyczajowych. Na półkach leżą “Bieguni” Olgi Tokarczuk? Może to czas na zakup jej najnowszej powieści “Empuzjon” lub zbioru esejów o literaturze “Czuły narrator”? Zauważyłeś zaczytane “Morderstwo w Orient Expressie” Agathy Christie? Masz szczęście, bo Christie to wyjątkowo płodna autorka kryminałów, a niektóre z nich osadzone są w świątecznej scenerii, np. “Tajemnica gwiazdkowego puddingu” czy “Morderstwo w Boże Narodzenie”.